Notes nastolatki

Znajomość języków jest niezwykle pomocna, dlatego warto ją rozwijać. Może pomagać nam na wielu płaszczyznach, a idealnym sposobem jej doskonalenia jest czytanie, ponieważ lektura umożliwia nam kontakt z językiem i poszerza znajomość słownictwa, ale od czego powinniśmy zacząć?

To od czego zaczniemy czytanie po angielsku jest uzależnione od tego jak bardzo zaawansowani jesteśmy. Od tego czy mamy już bazę podstawowego słownictwa, czy może jednak nie. Na pewno warto na początek wybrać coś w miarę prostego jak np. książki dla dzieci. Są one napisane zazwyczaj prostym językiem i zawierają ilustracje pomagające w zrozumieniu treści. Taki pierwszy krok nie zrazi nas, a zachęci do dalszego czytania. Jedną z takich książek jest „The Midnight Ghost” Emmy Fischel. Ma bardzo duże litery i mnóstwo obrazków, więc idealnie nadaje się na początek zarówno dla starszych jak i młodszych.Dla bardziej zaawansowanych w ofercie księgarń znajdziemy np. lektury w języku obcym z przetłumaczonymi trudniejszymi słówkami na marginesie. To bardzo ułatwia i przyspiesza czytanie. Kolejną zaletą jest duża czcionka. Dodatkowo każda książka ma określony poziom np. A2/B1.  Ja na swojej półce mam „The Memoirs of Sherlock Holmes” wydane przez wydawnictwo zeslownikiem (jest to poziom B1/B2) . Szczerze powiem, że nie przeczytałam jeszcze całej, bo nie jest taka chuda (około 500 stron) i myślę, że to jednak nie mój typ lektury.


Opcja, która jest osobiście moją ulubioną to zamawianie książek z bookdepository. Znajdziemy tam ogromny wybór wszelakich książek. Sklep oferuje darmową dostawę do Polski, a książki przychodzą w dobrym stanie. Już kilka razy złożyłam tam zamówienie i nie spotkałam się z żadnymi problemami. Zamawiając z takiej księgarni ważne jest też, aby nie zaczynać od gatunku fantasy itp., ponieważ tam znajdziemy trudniejsze słownictwo, dlatego najpierw warto sięgnąć po książki obyczajowe.

Oto kilka moich faworytów

Obyczajowe
Seria Jenny Han „To all the boys I loved before”
„A very large expanse of sea”- Tehereh Mafi

Fantasy
„The wicked deep”- Shea Ernshaw
Seria Cassandry Clare „The infernal devices”
"Sea Witch" - Sarah Henning

 

 Gdzie kupić książki po angielsku?

Oto kilka moich propozycji

bookdepository

wydawnictwo ze słownikiem

księgarnia thebookshop

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Lubię czytać książki i śpiewać.
W wolnych chwilach uczę się grać na pianinie.