Notes nastolatki

Kolekcja najlepszych darmowych wzorów na szydełkowe kocyki dla noworodków i małych dzieci. Znajdziesz tu wiele uroczych wzorów kocyków, które możesz wykonać na szydełku dla chłopców i dziewczynek. Ręcznie robiony kocyk dziecięcy to cenna pamiątka rodzinna, która z pewnością będzie używana przez długi czas. Przytulne szydełkowe kocyki są idealnymi rzeczami do zrobienia dla noworodków lub jako prezent na baby shower.

 

wzory na szydełku na kocyk dla niemowląt

 

Kocyk na szydełku dla niemowlaka - 6 schematów za darmo

wzory na kocyk niemowlęcy na szydełku

 

Na poniższej liście zebrałam moje ulubione darmowe, łatwe wzory na szydełkowe kocyki dla niemowląt, wszystkie wybrane z myślą o początkujących. Każdy z tych wzorów zawiera szczegółowe instrukcje i mnóstwo zdjęć, które poprowadzą cię przez każdy krok, od początku do końca. Wiele z tych kocyków wykonanych jest przy użyciu prostych kombinacji podstawowych ściegów szydełkowych.

Te wzory nie są jednak przeznaczone tylko dla początkujących szydełkowiczów! Zarówno średniozaawansowani, jak i doświadczeni miłośnicy szydełka pokochają te wzory do tworzenia szybkich prezentów dla dzieci i projektów charytatywnych.

Ta kolekcja kocyków na szydełku ma coś dla każdego, więc jestem pewna, że znajdziesz tu swój nowy projekt!

 

1. Ażurowy kocyk ściegiem muszelkowym dla niemowlaka na szydełku

Mimo że ten wzór wygląda na skomplikowany, jest on wystarczająco łatwy dla początkujących lub doświadczonych miłośników szydełkowania, którzy szukają prostego, ładnego projektu. Znajdziesz go za darmo tutaj.

ażurowy kocyk niemowlęcy na szydełku

 

 

2. Schemat na geometryczny patchworkowy kocyk dla dzieci na szydełku

Szydełkowy kocyk dla dziecka, który wygląda jak patchworkowa kołdra?! Ten wzór nauczy Cię, jak wykonać trójkątne półsłupki granny squares (kwadraty babuni) i jak złożyć je w kalejdoskopowy kocyk dla dziecka. Zobacz go tutaj!

 

kocyk dla dziecka na szydełku wzory patchwork quilt

 

 

Ile motków włóczki potrzeba do wykonania kocyka na szydełku?

Ilość włóczki potrzebnej do wykonania kocyka na szydełku zależy od wzoru i rodzaju włóczki. W większości przypadków do wykonania kocyka potrzebne będą trzy lub cztery motki włóczki. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z konkretnym wzorem lub etykietą włóczki.

 

 

3. Piękny bezpłatny schemat na kocyk ściegiem bąbelkowym na szydełku dla niemowlaka

Jeśli szukasz kocyka dziecięcego z dużą ilością tekstur, nie przegap tego wzoru! Ma on wiele bąbelków i nierówności, które małe rączki dziecka mogą odkrywać. Na podanej stronie znajdziesz wzór na 7 różnych rozmiarów. Znajdziesz go tutaj na blogu Easycrochet. Zrób swój kocyk bąbelkowy!

 

wzory na kocyki dla niemowląt na szydełku za darmo

 

 

Jak szeroki powinien być kocyk dla dziecka?

Kocyki dla wcześniaków mają zazwyczaj szerokość ok. 45cm, dla noworodków mają szerokość 70-90cm, a dla niemowląt mają szerokość ok. 100cm. Możesz też zrobić większe kocyki i wykorzystać je jako narzuty do udekorowania pokoju dziecięcego.

 

 

4. Kocyk na szydełku z kwadratów do pokoju dziecka

Ten kolorowy kocyk będzie ciekawym i wesołym dodatkiem do pokoju dziecięcego. Zmień paletę kolorów, aby dopasować ją do swojego stylu i preferencji.

Dostępny za darmo do pobrania na platformie Ravelry

 

koc na szydełku z kwadratów tęcza dla dzieci schemat

 

 

Ile oczek łańcuszka potrzeba do wykonania kocyka na szydełku?

Liczba oczek łańcuszka potrzebna do wykonania kocyka dla dziecka zależy od szerokości kocyka i jego grubości (tj. oczek na cm). Na przykład, jeśli szydełkujesz bardzo grubą włóczką, możesz mieć 6 oczek na 10cm. Jeśli kocyk ma mieć 90cm szerokości, należy zacząć od łańcuszka składającego się z 54 oczek plus oczka łańcuszka zamykającego.

 

 

5. Szydełkowy kocyk na szydełku bezpłatny wzór retro

Choć może się wydawać skomplikowany, ten szydełkowy kocyk dla dziecka jest naprawdę prosty. Wzór ściegu składa się z podstawowych słupków i połsłupków, które tworzą drobny wzór w kratkę. Jest dostępny bezpłatnie na stronie Purlsoho.

 

szydełkowy kocyk niemowlęcy retro aesthetic schemat

 

 

Jak długi powinien być kocyk dla dziecka?

Średnio kocyki dziecięce mają długość 90-120cm. Możesz też zrobić większy kocyk, przerabiając więcej rzędów.

 

 

 

6. Uroczy wzór na dwukolorowy koc na szydełku w serduszka

Ten prosty kocyk dziecięcy wykonany z rzędów tunezyjskich oczek ścisłych jest świetną okazją do ćwiczenia podstawowych ściegów szydełkowych. Ponadto, wzór ten nauczy Cię jak wykonać elegancki kocyk dziecięcy w dowolnej kolorystyce.

Znajdziesz go na blogu Exquisite Crochet UK

 

 

koc na szydełku w kwadraty serca

 

 

Najlepsze ściegi szydełkowe na kocyki dziecięce

Na koniec kilka ściegów szydełkowych, które doskonale nadają się na kocyki dziecięce.

  • Zwykłe rzędy słupków i półsłupków tworzą zwarty, gęsty materiał, który świetnie nadaje się na kocyki, a kolorowe paski idealnie go urozmaicą.
  • Ścieg w kształcie litery V tworzy tkaninę, która jest nieco lżejsza i bardziej otwarta, dzięki czemu świetnie nadaje się na kocyki dziecięce na ciepłe dni.
  • Ścieg waflowy tworzy teksturowaną tkaninę, która nadaje się na gruby, ciepły kocyk dziecięcy.
  • Ścieg muszelkowy to jeden z klasycznych ściegów szydełkowych, który tworzy ładną, delikatną fakturę. Tworzy piękny ażurowy splot i idealnie nada się na wiosnę, czy lato.

 

 Zobacz też ten wpis z darmowymi wzorami dla niemowląt!

 

 

 

 

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!