Notes nastolatki

Z obręczą dziewiarską pierwszy raz spotkałam się niedawno. A mianowicie podczas szukania grubej wełny na Allegro, bo miałam ambitny plan zrobienia sobie czapki – zainspirowała mnie do tego dziewczyna, która w filmiku na YT pokazywała jak zrobić czapkę na zimę z rzeczy, które macie w domu.

Kto ma w domu okrągłe pudełko w rozmiarze swojej głowy lub zapas kilkudziesięciu niepotrzebnych wsuwek ? - Ja niestety takich zapasów nie posiadam, ale podjęłam się "wyzwania" i poszłam do sklepu, kupiłam duże okrągłe pudełko z ciastkami oraz wykałaczki (one miały mi zastąpić wsuwki). Pozostało tylko zamówić wełnę.

Zawsze gdy zamawiam coś na Allegro sprawdzam, co jeszcze jest na aukcjach u tego samego użytkownika. Tak, więc przeglądając inne jego przedmioty mama zwróciła mi uwagę na obręcz dziewiarską. Zainteresowała mnie, bo bardzo przypominała mi efekt końcowy na filmiku, gdy pudełko jest już obklejone wsuwkami. Sprawdziłam do czego się używa takich obręczy i okazało się, że ma takie samo przeznaczenie jak nasze plastikowe pudełko z wsuwkami. Mama postanowiła, że zamówimy takie kółko. Tylko problem w tym, że rozmiarów było kilka – więc zmierzyłam obwód swojej głowy i w końcu wybrałam średnicę 19 cm.

obręcz dziewiarska

Gdy paczka przyszła od razu ją rozpakowałam i zaczęłam robić swoją pierwszą czapkę. Warto też dodać, że do robienia na obręczach dziewiarskich itp. NIE jest potrzebna umiejętność szydełkowania, czy robienia na drutach. Skończyłam ją jeszcze tego samego dnia - zajęło mi to kilka godzin. Niestety po zdjęciu czapki z obręczy okazało się, że jest za mała oraz, że wełna jest trochę za cienka:(

Postanowiłam sprawdzić co sprawiło, że czapka nie jest dobra ani na mnie, ani na moją młodszą siostrę, która ma 8 lat. Aż w końcu znalazłam informację, jaki rozmiar obręczy jest do czego i tak okazało się że:

-14 cm - getry i rękawiczki
-19 cm - czapka dziecięca
-24 cm - czapka damska, komin dziecięcy
-29 cm - czapka męska, komin

Natomiast szalik można wykonać na każdym rozmiarze koła lub ewentualnie kupić obręcz prostokątną

Okazało się, że powinnam wziąć rozmiar - 24cm.

Także zdecydowałyśmy się zamówić paczkę z większą obręczą, grubszą wełną oraz małym gadżetem (o którym oczywiście Wam napiszę) - powinna przyjść za kilka dni...

Nona - 13 lat

Aktualizacja: Niedawno nagrałam filmik, jak zrobić opaskę na głowę na obręczy dziewiarskiej. Możecie obejrzeć go TUTAJ. Co prawda tekst wrzuciłam po angielsku, ale jeżeli zależy Wam na wersji polskiej dajcie proszę znać w komentarzach pod filmikiem.

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!