Notes nastolatki

Bardzo lubię śpiewać. Od zawsze chciałam się dowiedzieć jak to jest „być gwiazdą estrady”, lecz tak "od kuchni". Chciałam wiedzieć jak to się dzieje, że np. gwiazda wyrusza w trasę koncertową (kto to wszystko organizuje i jaki wpływ ma na to artysta) lub jak przebiega tworzenie nowych piosenek. Na te pytania znalazłam odpowiedź w książce pt. "Play" autorstwa Javiera Ruescasa.

Książka bardzo przypadła mi do gustu, gdyż ukazuje świat gwiazd z innej strony niż znałam go dotychczas z prasy, czy telewizji. Styl pisania Javiera Ruescasa wydaje się być młodzieżowy, zabawny i lekki – ciężko było się od tej książki oderwać. Można znaleźć tam wszystko, co nastolatkom jest potrzebne: humor, muzykę i miłość…

Podsumowanie

Tytuł książki: PLAY

Autor: Javier Ruescas
Wydawnictwo: Jaguar

Dla kogo? - Dla starszej młodzieży
O czym? - O oszustwie muzycznym na skalę międzynarodową
Co można w niej znaleźć? - Dwóch skłóconych braci, wielki przekręt muzyczny oraz nieszczęśliwą miłość.

Wybrany cytat:

Wyznaczamy bieg losu naszymi decyzjami i nie możemy dopuścić, by lęki i obawy nam w tym przeszkodziły. Mamy do przeżycia tylko jedno życie i wiem, że teraz, gdy masz osiemnaście lat, wydaje ci się, że to dużo, ale to nieprawda. Im szybciej to zrozumiesz, tym prędzej i mocniej docenisz każdą sekundę, jaką masz do dyspozycji.

Moja ocena: 10/10

Nona – 13 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!