Notes nastolatki

Bokeh. Co przychodzi Ci do głowy, gdy widzisz to słowo? Aparat, magia, zbliżenie, zdjęcia? Tak. To wszystko dotyczy tego wyrazu. Ale jak osiągnąć efekt bokeh? Jeśli w Twojej głowie zawitała pustka, nic nie szkodzi. Z tego wpisu dowiesz się nie tylko jak zrobić bokeh, ale też jak go wykorzystać i urozmaicić!

Czytaj więcej...

To takie proste. Bierzesz aparat do ręki. Pstrykasz fotkę i gotowe. Wydaje się banalne, ale za tym kryją się światło, ustawienia, kolory i ... kompozycja.
Tak, kompozycja jest również istotna. W tym wpisie przedstawię Ci jedną z podstawowych zasad - trójpodział kompozycji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które punkty na zdjęciu najbardziej przyciągają wzrok odbiorcy!

Czytaj więcej...

Kiedyś nie zwracałam uwagi na to, czy robię zdjęcia w JPG, czy RAW. Korzystałam tylko z tej pierwszej opcji i było mi z tym dobrze, jednak stwierdziłam, że to tak jakby jeść w kółko ten sam rodzaj ciasta. A są jeszcze inne, prawda? Pomyślałam, że nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego i postanowiłam zgłębić ten temat. W tym wpisie dowiesz się kiedy warto sięgnąć po JPG, a kiedy po RAW.

Czytaj więcej...

Uwielbiam otaczać się ładnymi rzeczami. Lubię oglądać estetyczne wnętrza. Mogłabym godzinami chodzić po Ikei i podziwiać te cudowne wystawy. Podobnie mam ze zdjęciami, oglądanie ich sprawia mi przyjemność i satysfakcję – zwłaszcza, gdy są to moje własne kadry. Jednak nie zawsze mi się podobały, a kluczem do rozwiązania tego problemu stała się obróbka zdjęć. Bez dwóch zdań nie tylko ona miała na to wpływ, ale o tym napiszę może innym razem. W tym artykule skupię się na samej edycji zdjęć. Oczywiście niezaprzeczalnie w tej dziedzinie króluje Photoshop, ale nie o nim dzisiaj. W tym wpisie przedstawię moje ulubione darmowe aplikacje do edycji zdjęć na telefonie.

Czytaj więcej...

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!