Notes nastolatki

Mockup to jedno z moich ulubionych narzędzi. Jest jak foremka do ciastek. Nadaje kształt i wprawia w życie Twój projekt. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia Twoje pomysły w rzeczywistość. Dzięki niemu stworzysz wizualizację np. koszulek, czy kubków wedle Twojego projektu. Dowiedz się więcej i przeczytaj ten wpis!

co to mockup graficzny

Co to jest mockup?

Specjalne pliki, które pomagają wyobrazić sobie rzeczywisty efekt i nadają realizmu twojemu pomysłowi to mockupy.  Jest to uniwersalne narzędzie do atrakcyjnej wizualizacji projektów.

Mockup pozwala na pokazanie Twojej pracy w formie możliwie najbliższej rzeczywistości. Projektujesz stronę internetową ? – pokaż ją na mockupie z ekranem komputera. Tworzysz nadruki na koszulki? – użyj mockupu z T-shirtami.

Dbając o odpowiednią formę przedstawienia Twoich projektów, zdjęć i pomysłów nadajesz im dodatkowej wartości. Dzięki temu projekt banneru, który widzisz poniżej może nabrać zupełnie nowego wymiaru.

czym jest mockup

A oto efekt jaki osiągnęłam przy pomocy mockupa. Wygląda bardziej profesjonalnie i wywiera o wiele lepsze wrażenie.

blog grafika komputerowa

Sposób przedstawienia Twojej grafiki jest kluczowy, a często nawet równie ważny, co sam projekt. Dobrze dobrany i przygotowany mockup pozwoli Ci sprawić dużo korzystniejsze wrażenie. Taka wizualizacja ułatwia również zrozumienie założeń projektu, a także daje klientowi lepsze wyobrażenie na temat efektu końcowego.

W jakich programach można używać mockupów?

czym jest mockup

Pamiętaj, że mockupy działają nie tylko w Photoshopie. Możesz ich również używać np. w darmowym programie GIMP.


Podsumowanie

Mockup to uniwersalne narzędzie do atrakcyjnej wizualizacji projektów. Dzięki niemu Twoje projekty zrobią lepsze wrażenie na odbiorcy i nabiorą nowego wymiaru. A jeśli interesuje Cię temat grafiki komputerowej przeczytaj ten wpis o rodzajach grafiki.

Darmowy mockup do pobrania

darmowy mockup do pobrania

Koniec tej teorii. Przekonaj się w praktyce co to mockup. Przygotowałam dla Ciebie link do pobrania darmowego mockupu. Kliknij tutaj i zacznij działać !

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!