Notes nastolatki

Chcesz nauczyć się obsługi Procreate? Zastanawiasz się w jaki sposób szybko i prosto edytować tekst? To idealny wpis dla Ciebie. Pokażę Ci w nim jak efektywnie wykorzystać narzędzie clipping mask. Krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces tworzenia kwiatowego tekstu w Procreate. Zobacz ten prosty poradnik i poznaj nowe opcje!

 
tutorial po polski dla początkujących

Prosty tutorial Procreate dla początkujących po polsku


Jak używać opcji „clipping mask” w Procreate ?


Krok 1
Włącz Procreate i utwórz nowy plik. Ja przygotowałam sobie już wcześniej tło i mój ekran wygląda tak:

poradnik procreate krok po kroku

Krok 2
Dodaj tekst. Znajdziesz tą opcję w lewym górnym rogu. (zaznaczyłam to dokładnie na zdjęciu poniżej)

procreate instrukcja po polsku

Krok 3
Kolor tekstu nie ma w tym wypadku znaczenia, więc się nim nie przejmuj. Istotny jest za to font. Wybierz taki, który Ci odpowiada. Opcje jego wyboru znajdziesz, gdy klikniesz przycisk „edit style”

edycja tekstu procreate

Krok 4
Gdy font masz już wybrany kliknij przycisk „done”

blog grafika komputerowa

Krok 5
Teraz czas na dodanie zdjęcia kwiatów do naszego projektu (moje pochodzi ze strony z darmowymi zdjęciami – pixabay, tutaj link jeśli chcesz użyć tego samego). Aby dodać zdjęcie w Procreate kliknij w lewym górnym rogu na pierwszą z opcji i wybierz „insert a photo”. Następnie wybierz z galerii fotografię którą chcesz użyć.

procreate instrukcja szybka i prosta

Krok 6
Umieść fotografię tak, aby całkowicie zakryła twój tekst. Możesz ją po prostu powiększyć, lub zduplikować tak jak ja. Aby zduplikować zdjęcie. Otwórz panel warstw. Znajduje się on w prawym górnym rogu tuż obok wyboru koloru.

procreate blog
Aby pojawiły Ci się dodatkowe opcje dotyczące konkretnej warstwy przesuń ją palcem w lewo. Tam ukaże Ci się opcja „duplicate”.

jak używać procreate

Teraz kliknij strzałkę w górnym rogu i przesuń zdjęcie, tak aby zasłonić tekst.

edycja tekstu w procreate

Na koniec połącz zdjęcia w jedną warstwę. W panelu „layers” kliknij na górna warstwę ze zdjęciem aby zobaczyć schowane opcje. Wybierz z nich „merge down”.

jak nauczyć się obsługi procreate

Krok 7
Kliknij w warstwę ze zdjęciem kwiatów. Z lewej strony pojawi Ci się dodatkowe menu opcji. Kliknij „clipping mask”.

tutorial procreate po polsku

Krok 8
I gotowe! Chętnie zobaczę jak Ci poszło. Wyślij Twoją pracę na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub oznacz mnie na Instagramie.


Przeczytaj też wpis o darmowych aplikacjach na telefon do edycji zdjęć !

instrukcja procreate krok po kroku
Sprawdź też moje inne tutoriale Procreate np. "Jak narysowac świąteczną ilustrację?", lub "Jak stworzyć efekt marble w Procreate?".





Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!