Notes nastolatki

Książka „Babcia Rabuś” autorstwa  Davida Walliamsa – dużo reklamy, fajna okładka, ale czy warto przeczytać?

Ja przeczytałam. Książka jest rewelacyjna – interesująca i pełna humoru!!!

Powieść opowiada o 11-letnim chłopcu Benie, który nienawidzi swoich rodziców i w każdy piątek jeździ na wieczór do babci, aby rodzice mogli oglądać „Taniec najsławniejszych sław” na żywo. Rodzice Bena mają niespełnione marzenie bycia zawodowymi tancerzami i pragną aby ich syn został właśnie zawodowym tancerzem… Ale Ben ma własne zainteresowania i chce w przyszłości zostać hydraulikiem.

Babcia Rabuś

Babcia Bena wygląda jak zwykła, nudna starsza Pani. Ale Ben nie lubi swojej babci, ze względu na idący od niej zapach gotowanej kapusty, którą ona uwielbia. Poza tym Ben nie lubi zupy kapuścianej, czekoladek z nadzieniem kapuścianym oraz ciasta z kapustą, które babcia często przygotowuje. Generalnie życie toczy się spokojnie, aż pewnego dnia Ben znajduje u babci… klejnoty i odkrywa pewną niezwykłą tajemnicę. I wtedy się zaczyna…

Pamiętajcie, nie warto sądzić po pozorach… a książkę koniecznie przeczytajcie :)

Ciekawostka!

Książka została zekranizowana i swoją premierę na dużym ekranie miała w 2013 roku jako "Gangsta Granny"

NoNa - 12 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!