Notes nastolatki

Z czym Wam się kojarzy Mitologia? Pewnie ze szkołą, lekcją polskiego i opowieściami o Bogach i Herosach… A gdyby tak Ci Bogowie zajrzeli do współczesnego świata? Co Wy na to?

Ja właśnie skończyłam czytać czwartą część z serii książek o Pegazie autorstwa Kate O’hearn. Autorka opowiada niesamowite historie z udziałem postaci rodem właśnie z Mitologii. Przygody nastolatki Emily i skrzydlatego Pegaza bardzo przypadły mi do gustu. Można tam znaleźć dzieje Olimpu, poznać dalsze losy postaci znanych z mitów oraz przeżyć niesamowite historie trzynastoletniej dziewczynki.

Gorąco polecam fanom książek przygodowych i fantastycznych a także wielbicielom koni.
Dotychczas przeczytałam:

Seria Pegaz - Ogień życia - Tom 1

Olimp został zaatakowany przez wrogów, którzy gaszą ogień olimpijski. Aby zapalić go ponownie Pegaz musi znaleźć ludzkie dziecko, które … Dalej najlepiej przeczytajcie sami, ponieważ książka jest tego warta. Na dowód tego, przytaczam umieszczoną na okładce, opinię Ricka Riordana, autora przygód Percy Jacksona: „Udana mieszanka nowoczesnej przygody i klasycznej fantazji.”

Pegaz Ogień Życia Tom 1

Seria Pegaz - Pegaz Walka o Olimp - Tom 2

Emily znowu musi zmierzyć się z trudnościami losu. Dziewczynka postanawia  powrócić na Ziemię, gdzie jej tata jest przetrzymywany przez tajną agencję rządową. Tam podczas prób jego uwolnienia zostaje schwytana i uwięziona przez wrogów Olimpu. Czy uda jej się uwolnić i uratować tatę i Olimp? Koniecznie przeczytajcie! Czyta się jednym tchem…

Pegaz Walka o OlimpSeria Pegaz - Pegaz Nowi Olimpijczycy - Tom 3

CRU tworzy klony postaci z Olimpu. W ten sposób tworzy armię, która ma nadprzyrodzone moce. Tajna agencja chce w ten sposób zdobyć władzę nad światem. Czy jej się uda? Jak zareagują Olimpijczycy i Emily? Książka niesamowicie wciąga… jest jeszcze ciekawsza niż poprzednie tomy.

Pegaz Nowi Olimpijczycy
Seria Pegaz - Pegaz Początki Olimpu - Tom 4

Archeolodzy znajdują na wykopaliskach w Grecji antyczną złotą skrzynią. W tym samym czasie Olimpijczycy tracą swoją nieśmiertelność i zaczynają się starzeć. Aby temu zapobiec, Emily musi odbyć podróż w czasie. Co zrobi Emily?
Książki z serii Pegaz są naprawdę ciekawe i aż niepojęte, że są tak mało znane wśród młodzieży. Mam nadzieję, że pisząc o nich zachęcę chociaż kilka osób do ich przeczytania...

NoNa - 12 lat

Źródło okładki: Wydawnictwo Publicat S.A.

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!