Notes nastolatki

Książka pt. „Klementyna lubi kolor czerwony” autorstwa Krystyny Boglar to powieść przygodowo-detektywistyczna.
Książka opowiada o poszukiwaniach tytułowej Klementyny, w które zamieszane jest sześcioro dzieci oraz policjanci. Czy możliwe jest odnalezienie Klementyny w lesie, w trakcie burzy? A kim jest tytułowa Klementyna?

Klementyna

 

Wakacyjne poszukiwania w Aniołkowie- emocje, przyjaźń i przygody.

Wszystko zaczęło się od płaczu za fioletowym krzakiem! Był to płacz Jarzynki, malutkiej dziewczynki. Płakała, bo zgubiła Klementynę! Ale kim jest ta Klementyna?

Zaginięcie tytułowej Klementyny mobilizuje Bolka, Olka, Jarzynkę, Marka, Asię i Pulpeta do poszukiwań. Jednak problemem jest to, że nikt nie wie jak ona wygląda. Jedyną wskazówką jest to, że nie lubi grzybów i nosi na głowie czerwoną chustę. Właśnie z powodu tej chustki dzieci podejrzewały, że Klementyna lubi kolor czerwony... 

Autorka, aż do samego końca trzyma czytelnika w niepewności. Nie wiemy kim jest Klementyna, dlaczego zaginęła, ani gdzie jest. Dzięki temu z ciekawością czekamy na zakończenie poszukiwań. Uważam, że książka warta jest przeczytania ze względu na ciekawą fabułę i zaskakujące zakończenie.

 

NoNa - 12 lat

Źródło okładki: wydawnictwodwiesiostry.pl

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!