Notes nastolatki

Seria książek Felix Net i Nika autorstwa Rafała Kosika to jedna z moich ulubionych. Opowiada o niesamowitych przygodach trójki gimnazjalistów: Felixa, Neta i Niki. Są to przygody science – fiction. Czasami fabuła jest trochę skomplikowana, ale ambitnym czytelnikom nie powinno to przeszkadzać...;)

Przeczytałam już wszystkie części, które się dotychczas ukazały i moimi ulubionymi są:
1. Felix Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka – w tej części trójka głównych bohaterów wyjeżdża na wycieczkę wraz ze swoją klasą do starego pensjonatu „Trzy kuzynki”, prowadzonego przez trzy staruszki. Tam przygoda zaczyna się od głośnych jęków dochodzących z głębi pensjonatu. Co się wydarzyło dalej…? Przeczytajcie:)
Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka

2.Felix Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie – w tej części jest kilka krótkich opowiadań z udziałem trójki bohaterów.

Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
3. Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy – ten tom opowiada o szkolnej wycieczce, która zamieniła się w coś zupełnie innego, oraz zagadce kryminalnej, z którą muszą się zmierzyć główni bohaterowie.

Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

Zachęcam do czytania! :)

Ciekawostka!
Każda książka z serii „Felix, Net i Nika” ma z tyłu cytat autorstwa Rafała Kosika. Do mnie najbardziej przemawiają:

To co dzisiaj robimy, ma wpływ na całe nasze życie. Od nas samych zależy, czy będzie to przyszłość szczęśliwa, czy też nastąpi Teoretycznie Możliwa Katastrofa

 

Warto zapominać o rzeczach złych, zanim nasza nienawiść zacznie żyć własnym życiem.

NoNa - 12 lat

Źródło okładek: powergraph.pl

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!