Notes nastolatki

Są różne sposoby przygotowywania jajek. Można je ugotować-na twardo lub na miękko, zrobić jajko sadzone, jajecznicę lub kogel-mogel, lecz skupmy się na jajecznicy. Dotychczas spotkałam się tylko z jajecznicą na boczku lub na maśle, ale na DESZCZÓWCE ?!

Właśnie „Jajecznica na deszczówce” autorstwa Agaty Mańczyk to książka, którą ostatnio przeczytałam. Czas akcji to wakacje. Wtedy odbywa się 2 tygodniowy obóz dla młodzieży w Giżycku. Uczestniczą w nim między innymi: Danka, Kajtek, Maks, Witek, Marita, Klema, Franek i Wanda. Dwoje uczestników wycieczki zakłada się w honorowej sprawie. Kto kogo poprze?

Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Nie brakuje w niej również humoru. Rywalizacja pomiędzy drużynami była czasem tak zabawna, że nie mogłam się powstrzymać od śmiechu, wyobrażając sobie sytuacje z książki w rzeczywistości. Wydarzenia były nieprzewidywalne i dobrze przemyślane. Tylko jednego nie rozumiem – Co ma wspólnego tytuł książki z jej treścią? Jeżeli znacie odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, proszę  napiszcie do mnie na kontakt(at)notesnastolatki.pl

Podsumowanie

Tytuł książki: Jajecznica na deszczówce
Seria: Seria z nitką

Autor: Agata Mańczyk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dla kogo? - Dla młodzieży
O czym? - O przygodach nieznających się wcześniej nastolatków w trakcie wakacyjnego obozu.
Co można w niej znaleźć? - Młodych ludzi na obozie bez rodziców, rywalizację, honor i przyjaźń. Romantyczne chwile również...:)

Wybrany cytat:

Nie skreślam ludzi na starcie tylko dlatego, że źle im patrzy z oczu. Zawsze daję im szansę. Może mają źle dobrane szkła kontaktowe.

Moja ocena: 9/10

Nona – 13 lat

Źródło okładki: nk.com.pl

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!