Notes nastolatki

Ostatnio, szukając nowych książek do czytania, moją uwagę zwrócił tytuł "Gimnazjum. Najgorsze lata mojego życia” autorstwa Jamesa Pattersona i Chrisa Tebbettsa. Tytuł mnie zaskoczył, bo moje odczucia na temat Gimnazjum są zupełnie inne niż sugeruje tytuł powieści. Dlatego też byłam ciekawa, co autor miał na myśli…

Według mnie książka przypomina trochę znaną Wam zapewne serię pt. "Dziennik cwaniaczka". Podobnie opowiada o przygodach ucznia w szkole. Książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ zawiera wiele ilustracji np.

śmieszna książka dla gimnazjalistówzabawna książka dla gimnazjalistów

 

Muszę przyznać, że nie czytałam serii "Dziennik cwaniaczka”, więc nie mogę powiedzieć, która książka jest lepsza. Jednak na pewno mogę stwierdzić, że tytuł tej książki odpowiada przygodom głównego bohatera. Tyle, że wszystko ma swoje przyczyny… Jeżeli chcecie się pośmiać, ale też chwilami zastanowić nad tym o co warto walczyć, i czy zawsze „najlepszą formą obrony jest atak” to zachęcam do przeczytania.

Gimnazjum

Ciekawostka!
Książka ma 76 rozdziałów posiadając zaledwie 277 stron.

Podsumowanie

Tytuł książki: Gimnazjum. Najgorsze lata mojego życia

Autor: James Patterson
Wydawnictwo: Albatros

Dla kogo? - Dla młodzieży
O czym? - O życiu gimnazjalisty, który postawił sobie za cel złamanie każdej zasady z kodeksu uczniowskiego Gimnazjum Hills Village.
Co można w niej znaleźć? - Mnóstwo śmiesznych ilustracji, szkolne kłopoty oraz szybki rozwój akcji.

Moja ocena: 8/10

Nona – 13 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!