Notes nastolatki

Trylogia „Silver” to pierwsza twórczość Kerstin Gier z jaką miałam styczność. W przypadku tej serii do lektury głównie zachęciła mnie intrygująca i magiczna okładka. Dlatego też obawiałam się, że sama treść książki nie będzie równie atrakcyjna, jednak zupełnie niepotrzebnie się martwiłam.

„Kto się długo zastanawia nad jednym krokiem, ten przez całe życie stoi na jednej nodze.”

Główna bohaterka to 15-letnia Liv Silver, mieszkająca z mamą i młodszą siostrą. Niedługo czeka je kolejna przeprowadzka, jednak tym razem oprócz zmiany zamieszkania czeka na nie także nowa rodzina. W nowym otoczeniu Liv otrzyma niecodzienną propozycję, która całkowicie zmieni jej dosyć codzienne życie. Sny staną się bardziej realne niż mogłaby przypuszczać...

„Nigdzie nie można lepiej poznać człowieka niż w jego snach i nigdzie nie można dowiedzieć się więcej o jego słabościach i tajemnicach.”

Cała trylogia okazała się cudowna! Sposób w jaki Kerstin Gier pisze, sprawia, że nie można się oderwać od książki. Myślę, że niedługo sięgnę po inne książki tej autorki. Na razie mam na oku cykl „Trylogia czasu” - mam nadzieję, że okaże się równie dobra.

Podsumowanie

Cykl książek: Silver

Książki w ramach cyklu:
Silver - Pierwsza księga snów

Pierwsza księga snów
Silver - Druga księga snów

Druga księga snów
Silver - Trzecia księga snów

Autor: Kerstin Gier
Wydawnictwo: Media Rodzina

Dla kogo? Książki dla młodzieży
O czym? O intrygujących przygodach w snach
Co można w niej znaleźć? Humor, tajemnice snów, baśniowy klimat i bardzo ciekawą fabułę

Moja ocena: 10/10
Kategoria: fantasy

Nona - 13 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!