Notes nastolatki

Chciałabym wam zdecydowanie polecić książkę pełną magii – „Caraval. Chłopak, który smakował jak północ” autorstwa Stephanie Garber.

Główne bohaterki – Scarlett i Tella od zawsze marzą, aby opuścić maleńką wyspę, na której gubernatorem jest ich okrutny ojciec i wziąć udział w magicznej grze Craval, w której stawką jest spełnienie marzenia. Obie siostry widzą w rozgrywce możliwość ucieczki od despotycznego władcy. Dziewczynom wydaje się, że Caraval jest ich jedyną szansą na lepsze życie.

Baśniowa kraina okazuje się miejscem pełnym mroku, gdzie za wszystko płaci się wysoką cenę. Walutę stanowią emocje, głęboko skrywane sekrety a nawet dzień lub dwa z życia.
W grze wszystkie chwyty są dozwolone…

Jeśli ktoś się dowie na czym najbardziej ci zależy, może to wykorzystać przeciwko tobie.

W grze fikcja miesza się z rzeczywistością, kłamstwo z prawdą i niczego nie możesz być pewny.

Każdy posiada moc kształtowania tego, co nadejdzie, jeśli tylko zdobędzie się na odwagę by walczyć o to, na czym mu zależy.

„Caraval” zdecydowanie przypadł mi do gustu. Ta historia porywa aż do ostatniej strony. Z każdą kolejną stroną napięcie jest coraz większe, a autorka co rusz wplata nowe zaskakujące wątki. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i mam nadzieję, że będzie równie dobra co pierwsza.

Podsumowanie

Tytuł: „Caraval. Chłopak, który smakował jak północ”

Autor: Stephanie Garber
Wydawnictwo: Znak Literanova

Dla kogo? Książka dla młodzieży i dorosłych
O czym? O grze, gdzie stawką jest życie
Co można w niej znaleźć? Niebanalną grę, miłość, oddanie drugiej osobie i mnóstwo magii

Moja ocena: 9/10
Kategoria: fantastyka / fantasy

Nona - 13 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!