Notes nastolatki

Już od dawna "Niebezpieczne kłamstwa" autorstwa Becci Fitzpatrick widniały na mojej liście "książek do przeczytania" i nareszcie przyszła kolej na tą już długo wyczekiwaną pozycję.

Siedemnastoletnia Estella była świadkiem przestępstwa i postanowiła zeznawać przeciwko sprawcy morderstwa, dlatego rząd objął ją programem ochrony świadków. Została zmuszona do zmiany tożsamości i miejsca zamieszkania.

Wszyscy jesteśmy skazani na popełnianie błędów, ponieważ tylko w ten sposób możemy się czegoś nauczyć.

Już nie była Estellą tylko Stellą, nie mieszkała w Filadelfii a w małym miasteczku w Nebrasce pod opieką emerytowanej policjantki. Jednak z pozoru bezpieczne i spokojne miasteczko skrywa swoje tajemnice, a zagrożenie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie...

Przez całe życie próbujemy uciekać przed własną przeszłością, ale nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i nigdy nie zdołamy się od niej uwolnić

Musze przyznać, że miałam co do tej powieści pewne oczekiwania, które nie do końca zostały spełnione, jednak książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko. Autorka świetnie buduje napięcie i zaskakuje nas nowymi tajemnicami i zwrotami akcji. Podsumowując, ta powieść nie zaskoczyła mnie i nie należy do moich ulubionych, ale z pewnością można z nią miło spędzić czas.

Podsumowanie

Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Wydawnictwo: Moondrive

Autor: Becca Fitzpatrick
Dla kogo? Książka dla młodzieży
O czym? O wybaczaniu, miłości i poszukiwaniu siebie

Moja ocena: 8/10
Kategoria: obyczajowe / trochę thriller

Nona - 13 lat

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!