Notes nastolatki

"Dwór cierni i róż" autorstwa Sarah J. Maas już od dawna chodził mi po głowie. Czytałam o tej książce same pozytywne opinie i wiele osób polecało mi tą książkę, jednak jakoś ciągle zrzucałam ją na dalszy plan, aż w końcu przyszła pora na lekturę tej cudownej książki!

Nie wstydź się nawet przez chwilę robienia tego, co przynosi ci radość.

Akcja książki rozgrywa się w świecie dwóch ras - ludzkiej i posiadających magiczne moce fae. Ich ziemie rozdzielone są murem, zbudowanym wieki temu.

Pewnego zimowego dnia główna bohaterka - dziewiętnastoletnia Feyra wybiera się na polowanie, aby zdobyć pożywienie dla niej i jej rodziny. Z powodu zimy coraz mniej zwierząt pojawia się w okolicy chaty głównej bohaterki, więc postanawia zapuścić się w głąb lasu, w niebezpieczne okolice muru dzielącego dwa gatunki. Tam dziewczyna zabija wilka, który wkrótce okazuje się być jednym z fae. Wkrótce do chaty głównej bohaterki przybywa Tamlin - jeden z książąt fae, żądający zadośćuczynienia za ten czyn. Dziewczyna musi wybrać - albo zginie w nierównej walce z magiczną istotą, albo uda się z jednym z fae na jego ziemie i spędzi tam resztę swojego życia.

książki dla młodzieży

Po pewnym czasie okazuje się, że zarówno ludzkiemu, jak i magicznemu światu grozi olbrzymie niebezpieczeństwo, a Feyra może powstrzymać nadciągające zagrożenie.

Potrzebujemy nadziei, bo ona daje nam siłę by trwać.

Sarah J. Maas stworzyła niebanalną historię, wprost baśniową, która urzeka swoim magicznym klimatem i niesamowicie wciąga aż po ostatnia stronę. Ta książka zdecydowanie przerosła moje oczekiwania i bez wątpienia zasługuje na 10/10 ! Polecam tą powieść wszystkim fanom fantasy i nie tylko ;)

Czy nie sypiasz nocami, aby przygotować sobie świeży zapas ciętych ripost na kolejny dzień?

książki fantasy dla młodzieży

Podsumowanie
Tytuł: "Dwór cierni i róż" (Tom 1)

Wydawnictwo: Uroboros
Autor: Sarah J. Maas

Dla kogo: przede wszystkim dla fanów książek fantasy
O czym: o miłości, pokonywaniu uprzedzeń, własnego strachu, a także o magicznym świecie rodem z baśni

Kategoria: Fantasy
Moja ocena: 10/10

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!