Notes nastolatki

"Kosmiczne dziewczyny" autorstwa Libby Jackson to książka wyróżniającą się na tle innych nowo wydanych pozycji, które spotkacie na półkach w sklepie - przede wszystkim swoją tematyką oraz pięknym wydaniem, które od razu przyciąga wzrok.

Jeśli chcecie dowiedzieć się kto przygotowywał jadłospis dla astronautów, kto szył ich kostiumy lub kto pierwszy przebiegł maraton w kosmosie zapraszam do lektury...

Skup się na tym co cię ciekawi, a z pewnością spełnisz swoje marzenia

Ta pozycja zawiera 55 krótkich biografii na temat osiągnięć kobiet z całego świata w dziedzinie odkryć kosmicznych. Są napisane naprawdę w prosty sposób, aby mogły dotrzeć także do najmłodszych czytelników, a obok każdego tekstu znajdziemy oryginalną grafikę wykonana przez studentów London Collage of Communication oraz cytaty nawiązujące do życiorysu postaci.


Ciszę się że powstają takie książki jak "Kosmiczne dziewczyny" autorstwa Libby Jackson, ponieważ porusza ona temat, który moim zdaniem powinien być bardziej powszechny - osiągnięcia kobiet. Ich wkład w otaczający nas świat nie był znikomy i nie możemy o tym zapominać. Ich pomysły, nowe idee i inne spojrzenie na świat przyczyniły się do wielu przełomowych odkryć i znacznie wpłynęły na nasze obecne życie. Uważam, że wartość tych działań nie powinna być umniejszana ze względu na płeć, wręcz przeciwnie - myślę, że powinniśmy coraz więcej mówić o tym, że kobiety też potrafią i ta książka jest tego idealnym przykładem.

Każdy może dokonać czegoś wyjątkowego jeśli tylko postawi sobie cel

Uważam, że "Kosmiczne dziewczyny" to książka, z którą każdy powinien się zapoznać, ze względy na cudowną inspirację do działania dla młodego jak i starszego czytelnika, która znajdziemy w tej książce. Ponadto ta pozycja pozwala poznać historie, często niełatwe, kobiet, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia i motywuje nas ich wybitnymi osiągnięciami, dlatego uważam, że jest to książka warta przeczytania, nie tylko przez miłośników zgłębiania wiedzy o kosmosie.

Nigdy w życiu nie wiedziałam co znaczą słowa: to nie dla ciebie

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!