Notes nastolatki

"Szóstka wron" autorstwa Leigh Bardugo to kolejna książka, którą czytali już prawie wszyscy ( oczywiście oprócz mnie). Dotychczas spotkałam się z samymi pozytywnymi opiniami na temat tej powieści. Z tego też powodu i ja postanowiłam sięgnąć po tą pozycję.

Gdyby któreś z was przeżyło, dopilnujcie, żeby chowano mnie w otwartej trumnie. Świat zasługuje na jak najdłuższe obcowanie z tą twarzą.

książki dla młodzieży i fanów książek fantasy, zdjęcia bookstagram
Kaz Brekker - geniusz świata przestępczego dostaje propozycję, której nie można odrzucić. Wystarczy, że wykona jedno niewykonalne zadanie, a niewyobrażalnie się wzbogaci. Celem misji jest włamanie się do niezdobytej wojskowej twierdzy - Lodowego Dworu i uwolnienie pewnego zakładnika. Jednak nie podoła temu sam. Potrzebuje ludzi, by wraz z nim podjęli się samobójczej misji. Decyduje się zebrać niepospolitą grupę nastoletnich wyrzutków do wykonania tego szaleńczego i desperackiego wyzwania...

Musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz, zanim tam dotrzesz.

Muszę przyznać, że "Szóstka wron" nie wciągnęła mnie od samego początku. W pewnym momencie zwątpiłam, czy w ogóle warto czytać dalej. Pomyślałam, że może to po prostu nie jest książka dla mnie. Jednak teraz, gdy przeczytałam całą książkę śmiało mogę stwierdzić, że należy do moich ulubionych.
Według mnie, największą zaletą tej książki są intrygujące i unikalne postacie. Zostały one świetnie wykreowane. Każda z nich ma do opowiedzenia złożoną i niełatwą historię, która doprowadziła ich do obecnej sytuacji. Autorka książki stopniowo je przed nami odkrywa, co pozwala nam lepiej zrozumieć przysposobienie i zachowanie bohaterów.

bookstagram, polecane najlepsze książki fantasy, top

- To niezgodne z naturą, żeby kobiety walczyły.
- To niezgodne z naturą, żeby człowiek był równie głupi, jak wysoki, a jednak proszę, stoisz tutaj.

Pomimo, że książka nie porwała mnie od pierwszych stron, uważam, że warto poczekać na dalszy rozwój akcji i dać się wciągnąć w tą niesamowitą historię pełną zagadek, intryg, spisków i zaskakujących zwrotów akcji. Zdecydowanie polecam miłośnikom fantasy i powieści z szybką i niebanalną akcją.

Nikomu nie życzyłaby miłości. To gość, którego chętnie witasz, a potem nie możesz się go pozbyć.

Podsumowanie
Tytuł: "Szóstka wron" (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Autor: Leigh Bardugo
Dla kogo: fanów fantasy i przygodówek
O czym: o tym jak świat potrafi być okrutny, o trudnym dorastaniu i dokonaniu niemożliwego
Moja ocena: 9/10
Kategoria: fantasy

 

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!