Notes nastolatki

Uwielbiam wszystkie książki Kasie West. Jej styl pisania jest tak przyjemny i lekki, że nie sposób oderwać się od historii, po prostu płyniesz razem z nią. Tym razem jednak autorka zdecydowała się na trochę inny typ powieści niż zazwyczaj. Dotychczas pisała tylko książki obyczajowe, a „Dziewczyna, która wybrała swój los” to pierwsza część serii fantasy w jej wykonaniu.

 

 

Gdy czytam, czuję własne emocje. Emocje, do których nikt mnie nie zmusza. Świat literatury wydaje mi się niemal bardziej rzeczywisty, bo wiem, że te postacie nie mają nade mną żadnej władzy.


Poznajemy historię nastoletniej Addison, która może wejrzeć w przyszłość i poznać skutki swoich decyzji. Niespodziewanie staje przed rozwodem rodziców i decyzją, z którym z nich powinna zamieszkać. W jednej z wersji przyszłości Addie mieszka z mamą i wiedzie dotychczasowe życie, które zna na wylot, ale które nie jest usłane różami - nęka ją najpopularniejszy chłopak w szkole i sprawa wygląda co najmniej nieciekawie... W drugiej wersji Addison zaczyna nową szkołę i zakochuje się w spokojnym artyście. Uroczo, prawda? Ale i ta rzeczywistość nie jest tak różowa, jak mogłoby się wydawać, bo dziewczyna zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie morderstwa, a sprawy przybierają mroczniejszy obrót. Wiedząc tak wiele i mając równie wiele do stracenia, Addie musi zadecydować, w jakiej rzeczywistości... i bez kogo chce żyć.
Czasami mam wrażenie, że powoli odpływam. Nieustannie rozglądam się za czymś, czego mogłabym się przytrzymać.


I w tym wypadku Kasie West mnie nie zawiodła, a nawet pozytywnie zaskoczyła. Myślę, że ze wszystkich jej książek, które dotychczas przeczytałam ta jest zdecydowanie najlepsza. Urozmaicenie jej niesamowitych zdolności pisania powieści obyczajowych wątkiem fantasy było strzałem w dziesiątkę. Jest to świetna pozycja, która na pewno pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości i przeniesie nas w inny wymiar. Książka jest pełna zwrotów akcji, barwnych bohaterów i emocji. Po prostu genialna! Dodatkowo ciekawa jest konstrukcja powieści. Historia toczy się bowiem dwutorowo, a czytelnik razem z główną bohaterką poznaje dwie wersje jej przyszłości, które toczą się naprzemiennie w kolejnych rozdziałach, łączą tych samych bohaterów i nieustannie zaskakują.Nie chciałem wyjść na idiotę, ale najwyraźniej i tak nie uchroniło mnie to przed przeznaczeniem.


Podsumowanie

Tytuł: "Dziewczyna, która wybrała swój los" (Tom 1)

Wydawnictwo: Feeria Young
Autor: Kasie West

Kategoria: Fantasy
Moja ocena: 10/10

Jeśli interesują Cię książki fantasy dla młodzieży polecam również:

"Wiedźma morska" Sarah Henning

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!