Notes nastolatki

„Hazel wood” to debiut amerykańskiej pisarki Melissy Albert. Jest to powieść, w której autorka miesza rzeczywistość z fikcją – baśniami, jednak zupełnie innymi niż te, które znamy z dzieciństwa, gdyż jej opowieści są pełne mroku, grozy, a szczęśliwe zakończenie chyba nie istnieje…

 

Życie nigdy nie biegnie tak jak nam się wydaje w dzieciństwie. Wszystko jest, albo mniejsze, niż nam się wydawało, albo za duże. Wszystko dziwnie pachnie i jest jak cudza koszula.


Siedemnastoletnia Alice wraz z mamą całe życie ucieka przed pechem. Co chwilę się przeprowadzają, jednak jeszcze większe nieszczęście spotyka je, kiedy żyjąca w osamotnieniu babcia Althea, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood. Nagle matka Alice znika porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, a nastolatce zostawia tylko kartkę : „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Oczywiście nastolatka nie stosuje się do wiadomości i wyrusza na poszukiwania matki wraz z kolegą ze szkoły, który za razem jest wielkim wielbicielem twórczości Althei…Czekaj, aż się liście zaczerwienią, i nicią świat ci zaszyją. Jeśli podróży swej nie skończysz, to bój się, kiedy wzejdzie słońce.


„Hazel wood” Melissy Albert wyczekiwałam z niecierpliwością odkąd tylko przeczytałam opis i powiem, że było warto. Dostałam to, czego oczekiwałam – nieprzewidywalną historię, mnóstwo trzymających w napięciu zwrotów akcji i tajemniczych bohaterów. Poza tym baśnie i mroczne opowieści to zdecydowanie moje klimaty, więc książka idealnie wpasowała się w moje gusta. Początkowo miałam obawy, że będę miała zbyt duże oczekiwania co do tej pozycji, jednakże niepotrzebnie. Czytając tą książkę spędziłam świetny czas. Autorka tak wodziła mnie za nos, że zupełnie nie spodziewałam się co wydarzy się dalej. Jej pomysł na cała fabułę zdecydowanie jest oryginalny i dobrze przemyślany. Jeszcze nie spotkałam się z podobna historią i jestem ciekawa jak potoczy się dalej, więc z pełnym napięciem wyczekuję drugiego tomu!

Czułam się dobrze, gdy byłam okrutna. Pozwalałam, by działało to na mnie jak ciepła, ciemna kąpiel


Podsumowanie

Tytuł: "Hazel wood " (Tom 1)
Autor: Melissa Albert
Wydawnictwo: Media Rodzina

Kategoria: Fantasy
Moja ocena: 10/10Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!