Notes nastolatki

„Demoniczna Dentystka” różni się od innych książek Davida Walliamsa, które dotychczas czytałam. A poznałam już takie pozycje dla młodzieży jak:

    Chłopak w sukience
    Babcia Rabuś

Na okładce „Demonicznej Dentystki” można przeczytać ”Strzeżcie się! Ta opowieść to horror.”  Ja osobiście nie przepadam za tym typem książek, jednak tę postanowiłam przeczytać… Ku mojemu zaskoczeniu fabuła bardzo mi się spodobała. Może horrory jednak nie są takie straszne, jakby się wydawało…

Demoniczna dentystka
Głównym bohaterem powieści jest nastoletni Alfie, który mieszka sam z tatą. Tata chłopca był górnikiem, lecz z powodu zamknięcia kopalni i dużych problemów zdrowotnych przeszedł na emeryturę. Dwunastolatek sam zajmuje się domem i opiekuje się tatą, poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Alfie nienawidzi chodzić do dentysty, więc gdy w mieście zaczynają się dziać straszne rzeczy, nowa dentystka jest główną podejrzaną… Czy śledztwo to potwierdzi?

Przy czytaniu tej książki można przeżyć wiele skrajnych emocji: strach, przerażenie, śmiech, czy wzruszenie…

To chyba najciekawsza książka Davida Walliamsa, z tych które czytałam. Polecam!

NoNa - 12 lat

Źródło okładki: Mała Kurka - Demoniczna dentystka

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!