Notes nastolatki

Od najmłodszych lat uwielbiam oglądać bajki. Mogę cały dzień siedzieć i nic innego nie robić, dlatego przepadam również za książkami o tematyce baśniowej, fantasy lub retellingami. Ostatnio właśnie trafiłam na taka pozycję. Jest to „Sea Witch” autorstwa Sarah Henning (polski tytuł to „Wiedźma morska”) Od niedawna staram się czytać więcej po angielsku, więc i w tym przypadku zdecydowałam się na czytanie oryginału.  O tym jak zacząć czytać po angielsku możecie przeczytać tutaj)

 

Don't grant all the prince's requests, darling girl. Men are always asking for more than they should.

 


„Sea Witch” to retelling znanej historii „Małej Syrenki”. Książka przedstawia wydarzenia na długo przed tymi, które znamy z baśni. Poznajemy historię trójki przyjaciół : Evie, Nika oraz Anny. Nik to następca tronu, Anna nie żyje, a Evie jest wyrzutkiem. Wszystko się komplikuje, gdy Evie spotyka Annamette, która niesamowicie przypomina Annę… Jednak to co wyróżnią ta pozycję pośród innych historii inspirowanych baśniami jest to że tym razem mamy wreszcie okazję poznać historię narodzin złego charakteru.

My father, the sea king, says that when everything is as you hoped, you are blind to the imperfections.

 Szczerze mówiąc myślałam, że ta pozycja wciągnie mnie już od pierwszych stron, jednak tak się nie stało.  Na początku nic za bardzo się nie dzieje, nie ma wielkich zwrotów akcji, ale potem wszystko się rozkręca. Wraz z kolejnymi rozdziałami historia nabiera tempa i kończy się wielkim BUM! Ostatnie strony były tak niesamowicie wciągające, zaskakujące i wzruszające, że nie mogłam się od nich oderwać.

Jeśli chcielibyście kupić "Wiedźmę morską" po angielsku polecam bookdepository.

She’s the sun and the rest of us are ordinary stars.


„Wiedźma morska” Sarah Henning zabierze Was w zaskakującą podróż do świata wiedźm, intryg, syren i zdrad!

Podsumowanie

Tytuł: "Sea Witch" (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollinsPublishers

Autor: Sarah Henning
Dla kogo: fanów fantsy, retellingów

Moja ocena: 8/10
Kategoria: fantasySzukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!