Notes nastolatki

Od niedawna zaczęłam bardziej interesować się pieniędzmi i zadawać rodzicom coraz więcej pytań w tym temacie.
W związku z tym rodzice kupili mi książkę „Rozmowy z użyciem głowy, czyli ekonomia dla dzieci” autorstwa Anny Garbolińskiej. Ale nie sugerujcie się za bardzo tymi „dziećmi”, bo książka jest skierowana do osób w wieku od 9 lat i faktycznie jest warta przeczytania.

Rozmowy z użyciem głowy, czyli ekonomia dla dzieciMuszę przyznać, że książka pozwoliła mi zrozumieć wiele pojęć, które słyszałam wcześniej w rozmowach rodziców. W końcu wiem:
- co to jest lokata?
- co to jest budżet i do czego służy?
- co to są podatki?
- i wiele, wiele więcej…
Wszystko jest wyjaśnione w formie krótkich, zabawnych opowiadań. Bardzo szybko się je czyta. Myślę, że to książka dobra dla każdej nastolatki, aby mogła rozpocząć przygodę z organizacją swoich pieniędzy.

Jeśli znacie inne ciekawe książki o pieniądzach i ekonomii skierowane do młodzieży, proszę napiszcie tytuły na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NoNa - 12 lat

Źródło okładki: novaeres.pl
 

Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!