Notes nastolatki

Jakiś czas temu pojawił się artykuł „Jak pomalować buty farbami?”. Opisałam tam krok po kroku wszystko co robiłam. Od początku do końca. Jednakże nie jestem specjalistką w tych sprawach i moja metoda miała kilka błędów…

Początkowo byłam niezwykle zadowolona z końcowego efektu. Wszystko wyszło super, farba nie schodziła pod wpływem wody itp. , tyle że po pewnym czasie użytkowania farba popękała w kilku miejscach.

Co zrobić aby farba na butach się nie kruszyła i nie pękała ?

Za pierwszym razem postanowiłam, że po pomalowaniu całych butów zabezpieczę je finisherem Angelusa, jednak i to nie pomogło, bo buty i tak po jakimś czasie zaczęły pękać.

Stwierdziłam, że się nie poddam i spróbuję jeszcze raz, więc poszukałam więcej informacji na ten temat. Bardzo pomocne okazały się zagraniczne strony, na których dowiedziałam się, że przed nakładaniem farby powinno się położyć gesso i to powinno zapobiec kruszeniu się farby. Gesso ma konsystencje rzadszej farby i jest wykorzystywane jako grunt malarski. Na rynku spotkamy białe, lub czarne. Ja zdecydowałam się na tą pierwszą opcję. Ku mojemu zdziwieniu było dosyć tanie, bo za 110ml zapłaciłam ok. 8zł i po raz kolejny przystąpiłam do malowania trampek.


Najpierw wyjęłam sznurówki. Potem nałożyłam gesso na cała powierzchnie którą zamierzałam pomalować  i po 24h zaczęłam nakładanie akrylowych farb do tkanin. Użyłam tych samych, co do poprzednich butów, czyli Fevircyl. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wyboru farb zapraszam do poprzedniego artykułu (kilkinj tutaj) Również tym razem inspirowałam się obrazem Van Gogha, tym razem było to „Wheat field with reaper and sun”.


Jak utrwalić farbę na butach?


Kiedy skończyłam malowanie odłożyłam trampki na 24h, aby dobrze wyschły wedle zaleceń producenta akryli. Następnie utrwaliłam farbę ciepłym powietrzem z suszarki.
Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy po pewny okresie użytkowania farba zacznie się kruszyć.

 

Jeżeli chcecie zobaczyć dokładny proces malowania butów zapraszam na mój kanał na Youtubie.

 

Ps. Zobacz nowe kategorie na moim blogu. Wpisy o fotografii i grafice komputerowej czekają na Ciebie! Poznasz darmowe aplikacje do edycji zdjęć i dowiesz się jaki rodzaj grafiki można skalować bez utraty jakości.
Szukaj...

O mnie

Jestem nastolatką ciekawą świata. Interesuję się fotografią i grafiką komputerową. Właśnie tymi pasjami dzielę się na moim blogu. Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy i inspiracji do działania!